Důvody, proč si přestat kousat nehty

Kousání nehtů může znamenat riziko přenosu bakterií a parazitů z rukou do úst, což může vést k infekcím. Kromě toho může tento zlozvyk ovlivnit sociální interakce, jelikož lidé mohou považovat ruce kousače za nehygienické. Tento zvyk může také vést k nepříjemnému vzhledu nehtů a nehtových lůžek. Kousání nehtů může být spojeno s úzkostí a stresovými situacemi, což může vyvolávat cyklus úzkosti a dalšího kousání.

  1. Infekce Kdykoliv si koušete nehty, přijímáte miliony choroboplodných zárodků. Tyto mikroskopické bakterie mohou způsobit různé infekce, které se pohybují od mírných až po těžké. Vajíčka parazitických organismů se mohou z pod Vašich nehtů dostat do střevního traktu. Vajíčka se do našich střev dostanou pomocí slin. Infekce mohou vést k vážným problémům, jako je tvorba obrovských cyst v mozku, játrech a očích. Mohou také způsobit trvalé poškození orgánů.
  2. Všimli jste si někdy, že lidé, které potkáte, si nechtějí potřást rukou nebo sdílet jídlo? Nikomu se nelíbí představa potřesení rukou s kousačem nehtů, protože odhadují, že Vaše ruce nejsou hygienické. Tak proč by se někdo chtěl dotknout Vašich rukou nebo se s Vámi podělit o jídlo, když vidí, že si svoje ruce vkládáte do úst?
  1. Dívali jste se v poslední době důkladně na své ruce a nehty? Vidíte, jak ošuntěle vypadají? Chcete mít krásně pěstěné ruce své kolegyně, kamarádky nebo příbuzných? Kromě toho, že jsou Vaše nehty nečisté, mají určitě odkrytá nehtová lůžka a může to být dokonce i nepříjemné. Jste si vědomi, jak snadno byste se mohli tohoto zlozvyku zbavit?
  2. Protože kousači nehtů často chápou, že jejich závislost může způsobit nežádoucí reakce okolí nebo negativně ovlivní jejich zdravotní stav. Jedinci cítí potřebu zdržet se tohoto zlozvyku, když jsou uvnitř společnosti. Často pak zažívají úzkost před nebo po sociální události. To potom vede ke zvýšení úzkosti a duševnímu stresu, který ve skutečnosti způsobuje další kousání nehtů, a to se stává nekonečným cyklem.