Ing. Petra Menclová

specialista v oblasti orofaciální myologie, pre a post operační péče

Péčí o tělo a celkově o zdraví se zabývám už od roku 1991. Nejvíce se teď věnuji kraniosakrální terapii, shiatsu, Watsu a aquahealingu, ale i olejové masáži.

Vždycky mne zajímaly souvislosti a propojování , ať různých částí těla nebo oblastí nebo vrstev našeho bytí. Také psychika a emoce jsou z mého pohledu důležitou součástí našeho zdraví a výrazně se podílejí i na stavbě a tvaru těla. Zároveň je  psychika  ovlivňována fyzickým zdravím.

Velkou částí mého profesního života je směrování a pomoc klientům k harmonizaci právě těchto oblastí, fyzického i psychického stavu. V oblasti fyzického zdraví  vnímám jako samozřejmé souvislosti (ne)rovnováhy různých částí těla i tělesných funkcí.

Proto velmi vítám  tento projekt, rozšiřující chápání klasické západní medicíny a stala jsem se ráda jeho součástí jakožto výkonná síla pro práci s klienty metodou orofaciální myologie.

Kurzem  orofaciální myologie jsem prošla v r.2023 v Denveru přímo u Sandry Coulson, zakladatelky této metody a garanta našeho projektu. Také jsem velmi vděčná za možnost strávit plodný čas se Sandrou v její praxi a nasávat její způsob práce z první ruky.